Ruszyły prace II etapu osiedla.

Ruszyły prace II etapu osiedla.

2015-03-16

Ruszyły prace nad nowym budynkiem

Osiedle Rycerza Kostro wzrasta dumnie, by w ostateczności stać się nowoczesnym osiedlem przyjaznym dla rodzin i ludzi pragnących zaznać uroków spokojnego miasta. Od zakończenia I etapu inwestycji minęło już nieco czasu, a przygotowane wówczas mieszkania szczęśliwie znalazły nowych lokatorów. Czas wobec tego na kolejny krok. W lutym wraz  z pierwszą grudą przerzuconej ziemi, rozpoczęliśmy II etap inwestycji.

Dostarczony, przez Biuro Architektonicze Arcada Sp. Z o.o. w Poznaniu, projekt nowego budynku zaczyna nabierać realnych kształtów. Prace ziemne, chociaż w niezbyt przyjaznych warunkach pogodowych, przeprowadzono sprawnie i szybko pojawiły się solidne fundamenty. Po nich przyszedł czas na murowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych, montaż zbrojenia i deskowań ścian żelbetonowych, a także wykonanie izolacji pionowej ściany fundamentowej oraz przygotowanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Działamy prężnie i nie oszczędzamy sił, bo chociaż wiosna 2016 wydaje się być odległą, to przed nami jeszcze wiele pracochłonnych zadań.

Już dziś z dumą prezentujemy efekty przeprowadzonych prac w galerii zdjęć, gdzie można na bieżąco śledzić jak rozwija się nasze Osiedle Rycerza Kostro. I chociaż w tej chwili plac budowy nie prezentuje się nazbyt imponująco, to wiemy że już niebawem powstanie tu nowoczesny i komfortowy budynek, w którym pojawią się 64 nowe mieszkania HFJ Atrium o wysokim standardzie. Zanim pojawią się zdjęcia nowego budynku, można obejrzeć jego wizualizację w zakładce o naszych aktualnych inwestycjach.